27 жовтня 2023 року на базі Кривоколінського ліцею Тальнівської міської ради проходив семінар-практикум на тему: "Національно-патріотичне виховання учнів засобами козацької педагогіки, екологічної, краєзнавчої та художньо-естетичної роботи".

Під час проведення семінару його учасники почули багато цікавих виступів науковців і педагогів, ознайомилися із системами роботи , обмінялися досвідом та подискутували. Окрім того, переглянули виставку творчих робіт учнів та вчителів Кривоколінського навчального закладу, тематичне відео інших територіальних громад Черкаської області та відвідали місцевий музей-світлицю.
Під час семінару відбулася церемонія нагородження кращих працівників почесними грамотами Чорноморського козацького війська за реалізацією проектів з козацької педагогіки.
Організатор і модератор заходу Юрій Мельничук для закладів освіти передав навчальні посібники з національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

Учасники семінару переглянули цікаву концертну програму за участю колективів художньої самодіяльності с.Криві Коліна та театральної студії L-POSITIVE. По завершенню відбулася ще одна важлива подія - урочиста посвята в козаки школярів та дорослих.
Залучені до семінару фахівці, одностайно погодились, що виховання на засадах козацької педагогіки є одним із пріоритетних. Адже саме на загальнолюдських цінностях ми виховуємо наших українських патріотів.
Організаторами заходу виступили: Науково-дослідний інститут козацтва Інституту історії України; ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»; інститут педагогіки НАПН України; Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді; Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників; відділ освіти, молоді та спорту ТМР; Кривоколінський ліцей Тальнівської міської ради; МГО «Чорноморське козацьке військо».
Додамо, що матеріальну та фінансову підтримку для організації семінару забезпечила родина місцевих меценатів Володимира та Лілії Мовчанів.