В Україні з’явився перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA.

Це така собі персональна "служба безпеки", яка містить необхідні ресурси для допомоги та, у разі небезпеки, можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам. Додаток представили в рамках інформаційного арт-проєкту "Це не гра" у Міжнародний день протидії насильства щодо жінок 25 листопада.

Завантажити додаток можуть користувачі Android та iOS, повідомили в громадській організації "Біла стрічка України".

Мобільний застосунок має три підрозділи:

• екстрена допомога жертві,
  • ведення обліку фактів
  • надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.

Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це дає змогу жертвам домашнього насильства миттєво повідомити правоохоронців про небезпечну ситуацію.

Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. З його допомогою можна визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Головна функція застосунку – це прямий зв’язок із національною поліцією, що необхідно, щоб надати допомогу в разі небезпеки.

Також програма дозволяє знайти центри підтримки. У спеціальному розділі користувач зможе визначити власну локацію та розташування найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Функція «МІЙ ЩОДЕННИК» допомагає відстежувати та фіксувати всі факти насильства над жертвами.

У WhiteRibbonUA передбачили бібліотеку ресурсів для виявлення домашнього насилля:

• інформація про типи насилля та приклади домашнього насильства;

• тест про стан стосунків «Я в небезпеці»;

• керівництво з інтернет-безпеки;

• матеріали про форми сімейного насильства, види підтримки, поради, як вийти з насильницьких стосунків.

Завантажити застосунок можна з AppStore aбо Google Play.

Також нагадуємо, що Верховна Рада 20 червня 2022 р. ратифікувала «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», відому як «Стамбульська конвенція». Детальніше про це можна прочитати за посиланням ПЕРЕЙТИ