Ваучер - документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку  за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам, а саме:

  • вік яких становить 45+ (до досягнення пенсійного віку), а страховий стаж є не меншим 15-ти років;
  • які були звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров’я;
  • які були звільнені з військової служби після участі АТО/ООС;
  • які є внутрішньо переміщеними особами і для них відсутня підходяща робота.

       Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (станом на 1 січня 2023 р. – 26840 гривень)

       Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості.

       У разі, коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, оплата різниці вартості здійснюється за кошти особи, яка отримала ваучер, або за кошти роботодавця ( за згодою).

        Для отримання ваучера Ви повинні звернутися протягом п’яти робочих днів, з дня надходження Вам листа, до центру зайнятості, який прийняв рішення про його видачу.

         Якщо Ви з поважних причин, підтверджених Вами документально, не зможе звернутися у зазначений строк, він може бути подовжений на відповідний період.

          Після отримання ваучера Вам необхідно звернутися до обраного Вами навчального закладу для укладання договору.

          Період використання ваучера для укладання з навчальним закладом договору про навчання становить 90 днів.

          Ваше зарахування на навчання на підставі ваучера здійснюється навчальним закладом відповідно до законодавства.

           В період Вашого навчання, навчальний заклад щомісячно інформує центр зайнятості про відвідування Вами занять та виконання навчальної програми.

           Ви маєте право лише один раз скористатись можливістю отримання ваучера.

           Ознайомитися з переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер можна на сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.ua у закладці «Навчання» - «Ваучер».

          За додатковою консультацією та роз’ясненнями звертайтеся до фахівців Тальнівського управління Звенигородської філії Черкаського ОЦЗ за адресою: м.Тальне, вул.. Майданецька, 13/1 або за тел.. 3-04-79, 3-04-80, 3-04-82