В Україні з’явився перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA.
Це така собі персональна "служба безпеки", яка містить необхідні ресурси для допомоги та, у разі небезпеки, можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам. Додаток представили в рамках інформаційного арт-проєкту "Це не гра" у Міжнародний день протидії насильства щодо жінок 25 листопада.
Завантажити додаток можуть користувачі Android та iOS, повідомили в громадській організації "Біла стрічка України".
Мобільний застосунок має три підрозділи:
- екстрена допомога жертві,
- ведення обліку фактів
- надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.
Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це дає змогу жертвам домашнього насильства миттєво повідомити правоохоронців про небезпечну ситуацію.
Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. З його допомогою можна визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.
Головна функція застосунку – це прямий зв’язок із національною поліцією, що необхідно, щоб надати допомогу в разі небезпеки.
Також програма дозволяє знайти центри підтримки. У спеціальному розділі користувач зможе визначити власну локацію та розташування найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.
Функція «МІЙ ЩОДЕННИК» допомагає відстежувати та фіксувати всі факти насильства над жертвами.
У WhiteRibbonUA передбачили бібліотеку ресурсів для виявлення домашнього насилля:
-
інформація про типи насилля та приклади домашнього насильства;
-
тест про стан стосунків «Я в небезпеці»;
-
керівництво з інтернет-безпеки;
-
матеріали про форми сімейного насильства, види підтримки, поради, як вийти з насильницьких стосунків.
Завантажити застосунок можна з AppStore aбо Google Play.
Також нагадуємо, що Верховна Рада 20 червня 2022 р. ратифікувала «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», відому як «Стамбульська конвенція». Детальніше про це можна прочитати за посиланням ПЕРЕЙТИ